O Komisji

Anna Fel – absolwentka Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego o specjalności taniec ludowy (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie); tancerka oraz solistka Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „JANTAR”, wcześniej tancerka Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”; od 2014 instruktor grupy dzięcięcej ZPiT UG „JANTAR”; instruktor i choreograf par startujących w turniejach tańców polskich w formie towarzyskiej (sukcesy: wielokrotne miejsca na podium prowadzonych par w tym Mistrzostwo Polski w kat. VII w 2015, 2016, 2017 roku); członek Komitetu Organizacyjnego Turnieju Tańców Polskich o Bursztynowy Żagiel w Gdańsku; członek Rady Programowej Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych „Jantar”; koordynator „Folkowych Wakacji” i „Ferii z Jantarem” – warsztatów tanecznych, prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim o tematyce ludowej, adresowanych dla dzieci oraz licznych audycji szkolnych i warsztatów o tematyce folkloru i polskich tańców narodowych; pomysłodawca oraz instruktor grup tanecznych projektu „Folklor jest w nas” w ramach programu „Myśl w ruchu” Instytutu Muzyki i Tańca (03-06.2017); na co dzień farmaceutka oraz doktorantka na Uniwersytecie Gdańskim.

Hanna Galasińska – absolwentka prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, instruktor tańca ludowego (Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w MCKiS w Warszawie), instruktor tańca i choreograf Zespołu Folklorystycznego „Marynia” we Wronkach, była tancerka i solistka najpierw Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelia-Poznań”, później Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, manager Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, członek Zarządu Stowarzyszenia Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor”, Dyrektor Artystyczny Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat”, Organizator Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru KIDS FUN FOLK oraz Regionalnego Dziecięcego Przeglądu Pieśni Ludowej „Kukułeczka”, aktywna uczestniczka Ogólnopolskich Turniejów Tańców Polskich, Stypendystka Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury, Członek Komisji ds. Edukacji Polskiej Sekcji CIOFF.

Anna Lewandowska – instruktor, wieloletnia tancerka i solistka Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, wcześniej tancerka Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego, realizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, który ukończyła z wyróżnieniem, uzyskując tytuł instruktora tańca ludowego. Od października 2012 roku podejmuje współpracę z ZPiT UW „Warszawianka” jako etatowy samodzielny referent i rzecznik prasowy Zespołu, we wrześniu 2014 roku obejmuje opiekę i prowadzenie grupy młodzieżowej Zespołu.

Wielokrotna Mistrzyni Polski oraz triumfatorka ogólnopolskich turniejów i konkursów w tańcach Polskich. Wśród jej wychowanków znajdują się zdobywcy tytułu Mistrzów Polski w Tańcach Polskich oraz pary plasujące się na najwyższych miejscach finałowych. Od 2013 roku cyklicznie współpracuje z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie angażując się w pokazy taneczne i prowadząc warsztaty z tańców polskich dla animatorów NIFC. W 2014 roku razem z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina również współrealizuje projekt we Fredrikstadt w Norwegii, pt.: „Pomiędzy tożsamością narodową a wspólnotą kultur”, podczas którego prezentowała stroje, tańce i tradycje polskie norweskim dzieciom i młodzieży.

Anna Rolska – ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na kierunku Fizjoterapia w Puławskiej Szkole Wyższej w Puławach, absolwentka studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie (praca magisterska pt.”Ocena jakości życia Seniorów z Zespołu Pieśni i Tańca „Warmia” z Olsztyna systematycznie uprawiających rekreację ruchową”), instruktor tańca ludowego (Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w MCKiS w Warszawie), od 1989 związana nieprzerwanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Powiśle” Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” w Puławach (do 2013 roku jako tancerka i solistka, od 2007 roku jako instruktor par turniejowych, od 2015 roku jako instruktor tańca w grupach dziecięcych), od 2010 roku instruktor par mistrzowskich w tańcach polskich w tym aktualnych Mistrzów Polski i II Wicemistrzów Polski w tańcach polskich w kat. III oraz Wicemistrzów Polski w tańcach polskich w kat. II, najlepszy instruktor tańców polskich polskiej sekcji CIOFF w latach: 2012 – kat.VI, 2015 – kat.I i II, 2016 – kat.I i III, współorganizator Konkursu Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” w Puławach, współorganizator Warsztatów Tańców Polskich dla nauczycieli klas młodszych i wychowawców przedszkolnych w Puławach, członek Komisji Młodzieżowej Polskiej Sekcji CIOFF pierwszej i drugiej kadencji, laureatka nagród kulturalnych Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Puławy oraz Starosty Puławskiego, w roku 2013 odznaczona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Gabriel Czapla – dyplomowany instruktor tańca ludowego (dyplom Narodowego Centrum Kultury w Warszawie) oraz choreograf etiud tanecznych opartych na tradycjach regionu ślaskiego w Zespole Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Rudzianie” im. Jana Mazura; asystent koordynator projektów kulturalnych; wykładowca na seminariach, warsztatach artystycznych i metodycznych dla nauczycieli i instruktorów tańca przygotowujących do konkursu tańca śląskiego.

Jan Galasiński – absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorski, solista współpracujący m.in. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, instruktor tańca ludowego (Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w MCKiS w Warszawie), kierownik, instruktor tańca i choreograf Zespołu Folklorystycznego „Marynia”, były tancerz i solista najpierw Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelia-Poznań”, później Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, członek Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor”, dyrektor Regionalnego Dziecięcego Przeglądu Pieśni Ludowej „Kukułeczka”, organizator Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich o „Wielkopolski Bat”, Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru KIDS FUN FOLK oraz ogólnopolskich szkoleń metodycznych dla nauczycieli i instruktorów tańca, aktywny uczestnik Ogólnopolskich Turniejów Tańców Polskich, stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury, Członek Komisji ds. Edukacji Polskiej Sekcji CIOFF.