III OKMCh – podsumowanie i prezentacja laureatów

Pomimo wszystkim znanych przeciwności losu, III Ogólnopolski Konkurs Młodych Choreografów zrealizowaliśmy z sukcesem! Formuła ONLINE nie zniechęciła twórców.

W dniach od 11 do 12 grudnia 2020, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, przedstawiono nagrane i przesłane prezentacje konkursowe. Tegoroczna edycja zrealizowana została w formule online, jak zwykle przy współpracy Polskiej Sekcji CIOFF z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie.

Nasz konkurs w tym roku okazał się sukcesem artystycznym, organizacyjnym i merytorycznym. Wzrastająca z roku na rok liczba zgłoszeń jest świadectwem tego, że polskie dziedzictwo narodowe jest niekończącym się źródłem inspiracji dla młodych twórców. Do konkursu zgłosiło się 32 uczestników!

Wydarzenie stwarza perspektywę rozwoju polskich, młodych choreografów, zainteresowanych tradycją rodzimego folkloru. Konkurs jest również okazją do popularyzacji polskiej tradycji jako tworzywa i inspiracji do powstania nowych prac scenicznych.

Nagrodzone i wyróżnione kompozycje zostały nagrane w dniach 16 do 28 grudnia 2020 w Pałacu Młodzieży im prof. A. Kamińskiego w Katowicach.

Zapraszamy Was do oglądania nagrodzonych i wyróżnionych prac. Szukajcie inspiracji! W przyszłym roku zwycięstwo może należeć do Ciebie 🙂

Co kilka dni będziemy prezentować prace laureatów tegorocznego konkursu.

KATEGORIA SOLO/DUET
 
NAGRODA: WYRÓŻNIENIE
Kamila Kołodko za kompozycję „SIOSTRO”
„Siostro to opowieść o historii siostrzanej miłości i nienawiści, wsparciu i cierpieniu”.
Tańczą: Joanna Drzas, Kamila Kołodko,
Tytuł muzyki: Smutna Dolina - Vołosi
Autor muzyki: Vołosi
 
KATEGORIA GRUPA TANECZNA (3-12 osób)
 
NAGRODA: WYRÓŻNIENIE
Milena Karpińska-Garcorz za kompozycję „PRZESILENIE"
„Choreografia „PRZESILENIE” powstała na bazie inspiracji tematyką Równonocy i Nocy Kupały”.
Tańczą:  Maja Bilek, Martyna Górniaczek, Maria Herthing, Ewa Markiewicz, Dominika Paleń , Natalia Piechoczek, Kornelia Sapert, Kinga Szena, Małgorzata Sztwiertnia, Zuzanna Warecka
Tytuł muzyki: Budź się - Album Równonoc - Instrumental
Autor muzyki: Donatan