XIX Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich

SZANOWNI PAŃSTWO

Miło nam zaprosić do udziału w XIX Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich WIELISZEW 2019 (kat. od II do VII) / XIX Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich MAZUR 2019 (organizowanym dla kat. I), organizowanych w dniach 6-7 kwietnia 2019 r. w Wieliszewie przez: Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF / Komisję ds. Tańców Polskich PS CIOFF, Gminę Wieliszew (Ośrodek Kultury w Wieliszewie i Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie), Powiat Legionowski, Mazowiecki Instytut Kultury, Zespół Tańca Ludowego "Promyki" Wieliszew i Stowarzyszenie Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego.

W piątek, 5 kwietnia, odbędą się ponadto X. Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne i organizowane po raz czwarty Ogólnopolskie Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe” (w tym roku poświęcone polonezowi), do udziału w których serdecznie zapraszamy uczestników Mistrzostw i Konkursu, ale również gości zainteresowanych polskimi tańcami narodowymi.

Głównym celem Mistrzostw, Konkursu oraz Warsztatów i Sympozjum jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa oraz rozbudzanie zainteresowań tą formą tańca wśród dzieci i młodzieży.

Jest dla nas wielkim zaszczytem móc gościć taneczny czempionat po raz dwunasty w 19-letniej historii rozgrywania Mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Będzie to jednocześnie 19. Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich rozgrywany w Wieliszewie. Wynik ten świadczy o sympatii, kredycie zaufania i uznaniu dla dotychczas organizowanych edycji, jakim zostaliśmy obdarzeni przez ogólnopolskie środowisko taneczne. Wszystkie szczegóły dot. warunków uczestnictwa w konkursie oraz wydarzeniach towarzyszących, program, regulaminy, formularze zgłoszenia znajdą Państwo na stronie www.mazur.wieliszew.pl 

Mamy nadzieję, że po raz kolejny wyjadą Państwo z Wieliszewa pełni najlepszych wspomnień i będą tu z przyjemnością powracać w przyszłych latach – każdego kwietniowego weekendu.

ZAPRASZAMY!

Wójt Gminy Wieliszew
Paweł Kownacki

Dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie
Dyrektor XIX MP w TP MAZUR 2019
Dariusz Skrzydlewski

Prezes Stowarzyszenia
Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego
Dariusz Golec

 

 

Podczas Mistrzostw organizowane są po raz dziesiąty bezpłatne warsztaty skierowane są do uczestników konkursu mistrzowskiego ale również gości zainteresowanych polskimi tańcami narodowymi niezrzeszonymi w ruchu tańców polskich.

Warsztaty będą o następującej tematyce:

kategoria II "Polonez - czy zatańczysz go poprawnie?" - prowadzenie Norbert Późniewski
kategoria III "Taniec ludowy, taniec jazzowy"prowadzenie Karina Warnel
kategoria IV i V "Kujawiak z oberkiem" -  prowadzenie Jarosław Wojciechowski
kategoria VI i VII "Mazur - podstawowe błędy"- prowadzenie Jan Galasiński

Szczegółowe informacje oraz warunki uczestnictwa:

 

www.mazur.wieliszew.pl