XVIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich

Miło nam zaprosić do udziału w XVIII Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich WIELISZEW 2018 (organizowanych po raz czwarty w formule OPEN dla kat. od II do VII) / XVIII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich MAZUR 2018 (organizowanym dla kat. I A, B i C), organizowanych w dniach 13-15 kwietnia 2018 r. w Wieliszewie przez: Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF / Komisję ds. Tańców Polskich PS CIOFF, Gminę Wieliszew (Ośrodek Kultury w Wieliszewie i Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie), Powiat Legionowski, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Zespół Tańca Ludowego "Promyki" Wieliszew i Stowarzyszenie Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego.

W piątek, 12 kwietnia, odbędą się ponadto IX. Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne i organizowane po raz czwarty Ogólnopolskie Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe” (w tym roku poświęcone kujawiakowi), do udziału w których serdecznie zapraszamy uczestników Mistrzostw i Konkursu, ale również gości zainteresowanych polskimi tańcami narodowymi.

Głównym celem Mistrzostw, Konkursu oraz Warsztatów i Sympozjum jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa oraz rozbudzanie zainteresowań tą formą tańca wśród dzieci i młodzieży.

Jest dla nas wielkim zaszczytem móc gościć taneczny czempionat po raz jedenasty w 18-letniej historii rozgrywania Mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Będzie to jednocześnie 18. Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich rozgrywany w Wieliszewie. Wynik ten świadczy o sympatii, kredycie zaufania i uznaniu dla dotychczas organizowanych edycji, jakim zostaliśmy obdarzeni przez ogólnopolskie środowisko taneczne. Wszystkie szczegóły dot. warunków uczestnictwa w konkursie oraz wydarzeniach towarzyszących, program, regulaminy, formularze zgłoszenia znajdą Państwo na stronie www.mazur.wieliszew.pl

Mamy nadzieję, że po raz kolejny wyjadą Państwo z Wieliszewa pełni najlepszych wspomnień i będą tu z przyjemnością powracać w przyszłych latach – każdego kwietniowego weekendu.

ZAPRASZAMY!

Wójt Gminy Wieliszew
Paweł Kownacki

Dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie
Dyrektor XVIII MP w TP MAZUR 2018
Dariusz Skrzydlewski

Prezes Stowarzyszenia
Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego
Dariusz Golec

13-15 kwietnia 2018

Nowa Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie

05-135 Wieliszew,
ul. Kościelna 27